14 lipca 2024
Poradnik podróżnika 12 czerwca 2020

Wakacje w Afryce – jak się do nich odpowiednio przygotować

 

 

 

 

 

Chcesz w końcu gdzieś wyjechać? Zapewne, znalezienie miejsca, nie stanowi problemu. Znacznie większym kłopotem jest to, żeby dostać urlop wtedy, kiedy tego chcemy. W przypadku pracy nie jest to takie kolorowe, ponieważ większość osób chce dostać wolne wtedy, kiedy są wakacje, aby móc odpocząć z dziećmi nad morzem czy w górach. Pokrzywdzeni są ci, którzy dostają urlopy w zimie. Jeśli mamy dzieci o tyle dobrze, że pojedziemy z nimi na narty. Jeśli jednak pociech nie mamy, a narty nam się nie marzą, ale słońce i plaża, to niestety takie wolne cieszyć nas nie będzie i spędzimy je przed telewizorem.

Ale czy na pewno jest to taka zła pora. Pomyśle, że u nas są wakacje i upały od czerwca do przynajmniej września. Możesz, więc w tym okresie, po powrocie z pracy jechać nad wodę, czy też się opalać. W zimie nie mamy takiej możliwości, jednak ty mając w takim okresie urlop, możesz się jak najbardziej opalać. Zastanawiasz się jak? Ano tak, że przecież możesz wyjechać, gdzieś gdzie jest ciepło i wrócić wypoczętym i opalonym, a koledzy z pracy pozazdroszczą Ci, że mogłeś sobie odpocząć na plaży w momencie, kiedy pogoda jest brzydka i szarobura.

Tropiki i bagaż

Marzysz o wyjeździe do Afryki? Jeśli tak, to pewnie wolisz taki jej odcinek, gdzie cywilizacja się znajduje, żeby nie zgubić się n a pustyni oraz nie umrzeć z braku wody. W takim przypadku, najlepszym wyborem będzie wycieczka na Mauritius. Jest tam upał, ocean oraz plaże. Dodatkowo, będziesz mógł poznać tamtejszą kulturę oraz pozwiedzać, co nieco, a także spróbować potraw, których u nas nie uświadczysz.

Co jednak spakować do takiego kraju na podróż? Przede wszystkim, krem z filtrem, ponieważ możemy zostać poparzeni słońcem, paszport – gdy Afryka jak wiadomo do EU nie należy oraz pieniądze. Oczywiście w przypadku pieniędzy, nie wkładamy ich w jedno miejsce, aby w razie gdybyśmy zostali okradzeni, nie zostać z pustymi kieszeniami. Dużo lepszym wyjściem jest zabranie pieniędzy w formie bezgotówkowej, czyli karty. Jest to bezpieczniejsze. Jeśli jednak takowa zostanie skradziona, to trzeba ja od razu zablokować, a Ty i tak zastajesz bez pieniędzy. Dlatego, każdą kwotę umieszczamy w innej walizce, jeśli chodzi o gotówkę.

To jednak nie wszystko, ponieważ bardzo ważną kwestie stanowią szczepienia. Musimy być odporni na wszelkiego rodzaju choroby, które na danych terenach występują. Niezmiernie istotne jest także ubezpieczenie, aby w razie wypadku mieć zapewniona opiekę oraz leczenie.