14 lipca 2024
Poradnik podróżnika 1 czerwca 2020

Organizujesz wakacje z rodziną – postaw na biuro podróży!

 

 

 

 

 

Chcesz wreszcie odpocząć od codzienności i pracy? Nikt nie wytrzyma w takim trybie zbyt długo, ponieważ po jakimś czasie, będzie się chciało odpocząć i zrelaksować. Nie zawsze jest jednak jak i gdzie. Niekiedy, jeśli chcemy wyjechać, to możemy mieć problem z dostaniem urlopu w lecie. Dodatkowo, jeśli ma się także żonę, to może się okazać, że otrzymanie wolnego w tym samym terminie nie jest możliwe.

Posiadając dzieci, jest to jeszcze trudniejsze, gdyż trzeba również wybrać taki moment, kiedy nie mają one szkoły. A więc jak widzisz takie zadanie do łatwych nie należy i niekiedy trzeb się nakombinować, żeby wyjechać gdziekolwiek nawet na dwa dni. Zawsze jednak można próbować i wcześniej wszystko zaplanować i przemyśleć. Ale czy tak łatwo uzbierać pieniądze na wakacje z rodziną? Oczywiście, że nie, szczególnie, jeśli zarobki nie są zbyt wysokie, a dodatkowo ma się np. kredyt, który trzeb spłacać, co miesiąc. Jeśli zarabiają dwie osoby w rodzinie, to jest dobrze, ponieważ zawsze jest to więcej pieniędzy. Jeśli jednak tylko mąż pracuje, a żona zajmuje się małymi dziećmi, to biernie odpowiedniej kwoty może być trudne. Bardzo wiele rodzin, właśnie przez takie komplikacje rezygnuje z marzeń o gorących krajach czy nawet o polskim morzu, gdyż problem stanowią pieniądze. Nie powinniśmy jednak rezygnować, ale zacząć odkładać wcześniej.

Jeśli mamy małe dzieci, to taka wyprawa noże przysporzyć trochę kłopotów. Maluchy, nie zawsze lubią długi podróże oraz zwiedzanie. Trzeba je także przebierać i karmić, a na to nie zawsze jest miejsce. Dodatkowo mogą źle się czuć w samolocie. Są oczywiście takie osoby, które wybierają się w podróże z maluszkami. My jednak, powinniśmy się powstrzymać do momentu, aż maluchy trochę podrosną i nie będą się obawiały latania czy jazdy samochodem w dalekie miejsca. Warto wziąć pod uwagę pogodę w miejscu, do którego chcemy się wybrać. Pogoda w Grecji w czerwcu pozwoli najmłodszym na zabawy na plaży, jak i w basenach. 

Jeśli jedziesz z rodziną, to podróż „ w ciemno „ nie jest w takim przypadku dobrym rozwiązaniem. Jeśli jedziemy do kraju, którego nie znamy, to możemy się zgubić, nie potrafiąc się dogadać, a także znaleźć się w jakiejś niebezpiecznej dzielnicy, gdzie biali nie są mile widziani.

Dlatego też, znacznie lepszym pomysłem są wakacje biurem podróży. Przede wszystkim, są one idealnie zaplanowane, więc wiesz gdzie, kiedy będziesz, jaki będzie hotel itp. z pewnością podane będą także rozrywki, jakie towarzyszyć będą podróży, więc będziesz mógł wybrać czy Ci się one podobają czy nie. Jeśli będziesz słuchał przewodnika i opiekuna to nie ma także możliwości zgubienia się. Dodatkowo, nie musisz się o nic martwić.