14 lipca 2024
Poradnik podróżnika 11 lipca 2020

Jakie kraje wybrać na urlop w 2016 r.? część2Podróżowanie jest bardzo przyjemne, ale jest przeznaczone dla tych, którzy nie maja dzieci, a także pracują zdalnie. Nie jest to u nas w Polsce jeszcze tak bardzo popularne, ale w większych miastach, możemy spotkać się z tym pojęciem. Dotyczy to jednak tylko osób tych, które pracują w firmie, gdzie ich obowiązki ograniczają się do komputera. Jeśli jesteś pracownikiem w fabryce, to niestety takiej możliwości nie masz, gdyż maszyn do domu nie zabierzesz.

Taka praca, która możemy wykonywać w domu, jest zwykle lepiej płatna, gdyż pracodawca, nie ponosi za nas kosztów, jakie trzeba na utrzymanie pracownika w firmie. Jest to również bardzo wygodne, ponieważ możemy wstać 10 minut wcześniej i siadać do pracy w piżamach. Nie musimy również marnować pieniędzy na dojazd do pracy, a także nerwów na stanie w korkach. Mając taką pracę, możemy podróżować i zarabiać pod warunkiem, że mamy laptopa oraz Wi-Fi.

Urlop dla zapracowanych

A co jeśli nie mam możliwości podróżować przez cały czas? W takim przypadku, musisz czekać na urlop. Jednak, to, kiedy go dostaniesz, nie zawsze zależy od Ciebie. Niekiedy może się okazać, że trafi Ci się moment, kiedy w Polsce jest kompletnie beznadziejna pogoda i nawet nie chce się wychodzić z domu, a co dopiero gdzieś wyjeżdżać. Nikt jednak nie mówił, że musimy ograniczać się do naszego kraju. Mamy szeroki wybór krajów, gdzie w takim okresie, jest bardzo ciepło i przyjemnie.

Jeśli trafi Ci się urlop na przykład w listopadzie tego roku, to nie masz się, czym martwić. Jeżeli dostałbyś go na wakacjach, to chcąc wyjechać do ciepłych krajów, tam byłaby kiepska pogoda, ponieważ trafiłbyś na porę deszczową. Dlatego, nie ma się, co martwić, ale czas zacząć szukać odpowiedniego kraju.

Upał, słońce i lazurowy ocean

Jak wiadomo, ciężko znaleźć kraj, gdzie nie ma mnóstwa uchodźców, którzy mogą Cię napaść, zastrzelić itp. trzeba, więc wybierać takie państwa, gdzie terroryści jeszcze nie dotarli lub takie gdzie jest tak zaostrzone prawo, że boją się oni działać. Dlatego, możesz zdecydować się na Tajlandię. Jest tam gorąco, pięknie, a co najlepsze ceny są doskonałe, ponieważ tamtejsza waluta jest znacznie inna. Jadąc, więc z 5 tysiącami, przyjeżdżamy z 50 tysiącami. Możemy tam spędzić bardzo miłe wakacje za małą cenę. Jednak ceny lotów niskie nie są, więc musimy się przygotować w tym przypadku na większe koszty. Pamiętajmy także o opłacie, którą należy uiścić podczas wstępu do kraju. Wynosi ona około 600 złotych.