14 lipca 2024
Poradnik podróżnika 19 czerwca 2020

Jakie kraje wybrać na urlop w 2016 r.? część1

 

 

 

 

 

Chcesz w końcu gdzieś wyjechać? Jeśli mieszkasz w mieście i nie bardzo to lubisz, to zapewne nie możesz się doczekać, żeby gdzieś się wyrwać i odpocząć w miejscu gdzie jest cicho, nie ma tłumów oraz nie krążą takie ilości samochodów, że nie ma, czym oddychać, ponieważ wszędzie są spaliny. Niestety, życie w mieście, tak właśnie wygląda. Są ludzie, którzy to lubią i są też tacy, którym nie szczególnie to odpowiada, ale nie maja wyjścia, gdyż rodziny na wsi brak, a na dom w takim miejscu też nie ma pieniędzy.

W takim wypadku, jedynym, wyjściem, może być zrobienie sobie kilku dni wakacji. Gdzie jednak jechać? Możemy wynająć domek na wsi. Jest tam cicho, spokojnie i nie ma hałasu miejskiego. Nie mamy jednak możliwości wykąpania się i ochłodzenia w żadnym jeziorze, gdyż zwykle są one daleko lub nie są strzeżone. Jeśli umiesz pływać, to z pewnością Cię to nie przerazi, ale nawet zawodowcy mogą dostać skurcz i się utopić, więc lepiej nie ryzykować.  Znacznie ciekawsza, może być kąpiel w morzu. Weźmy jednak pod uwagę, to, że niekiedy może nam taki wyjazd zjeść więcej środków niż do ciepłych krajów. Dodatkowo, może się okazać, że nie trafimy w okres, kiedy będzie ładna pogoda. Nie zapominajmy także, że woda w takim morzu jest zimna, ponieważ mamy cztery pory roku, a nie dwie tak jak w tropikach, więc woda się grzeje tylko przez krótki okres czasu.

Tropiki na wakacje

A więc zostaje nam wyjazd do ciepłych krajów. Ale jeszcze nie biegnij się pakować. Weź pod uwagę fakt, że takie kraje są zwykle po drugiej stronie kuli ziemskiej – jeśli myślisz o takich spoza Europy. Co to oznacza? Kompletnie inną porę roku. Czyli jeśli pojedziesz na wakacje w okresie lipiec lub sierpień, to licz się z tym, że tam gdzie chcesz jechać, będzie wtedy pora deszczowa. O co chodzi? Pora deszczowa, to okres, kiedy jest duża liczba opadów. Nie w każdym kraju tak to wygląda. Jednak, morze klub ocean, mają wtedy dość mętny kolor i nurkowanie nie jest wskazane. Dodatkowo, są znacznie większe fale niż w porze ciepłej, więc jeśli nie mamy doświadczenia z pływaniem wśród fal, to taka kąpiel może być niebezpieczna. Jest to jednak doskonały czas na surfowanie, więc jeśli marzysz o tym, aby się tej sztuki nauczyć to taka pora będzie idealna.

Gdzie jechać? Jeśli lubimy upały to zdecydowanie powinniśmy wybrać się na Fidżi. Doskonałą opcją jest też pobyt w Cora Cora Maldives - ofertę znajdziesz tutaj: https://nomade.pl/malediwy/cora-cora-maldivesJeśli nie jesteśmy fanami gorąca, to idealny będzie Ekwador. Możemy także pokusić się o Australię. Wybierając takie państwa, możemy nie tylko odpocząć, ale także kąpać się w turkusowych wodach, a także podziwiać rafy koralowe. Pamiętaj jednak o kremie z filtrem, gdyż w takich miejscach, nawet jak jest zachmurzona pogoda, potrafi nas nieźle spiec.