8 czerwca 2023
Poradnik podróżnika 19 czerwca 2020

Jakie kraje wybrać na urlop w 2016 r.? część1Chcesz w końcu gdzieś wyjechać? Jeśli mieszkasz w mieście i nie bardzo to lubisz, to zapewne nie możesz się doczekać, żeby gdzieś się wyrwać i odpocząć w miejscu gdzie jest cicho, nie ma tłumów oraz nie krążą takie ilości samochodów, że nie ma, czym oddychać, ponieważ wszędzie są spaliny. Niestety, życie w mieście, tak właśnie wygląda. Są ludzie, którzy to lubią i są też tacy, którym nie szczególnie to odpowiada, ale nie maja wyjścia, gdyż rodziny na wsi brak, a na dom w takim miejscu też nie ma pieniędzy.

W takim wypadku, jedynym, wyjściem, może być zrobienie sobie kilku dni wakacji. Gdzie jednak jechać? Możemy wynająć domek na wsi. Jest tam cicho, spokojnie i nie ma hałasu miejskiego. Nie mamy jednak możliwości wykąpania się i ochłodzenia w żadnym jeziorze, gdyż zwykle są one daleko lub nie są strzeżone. Jeśli umiesz pływać, to z pewnością Cię to nie przerazi, ale nawet zawodowcy mogą dostać skurcz i się utopić, więc lepiej nie ryzykować.  Znacznie ciekawsza, może być kąpiel w morzu. Weźmy jednak pod uwagę, to, że niekiedy może nam taki wyjazd zjeść więcej środków niż do ciepłych krajów. Dodatkowo, może się okazać, że nie trafimy w okres, kiedy będzie ładna pogoda. Nie zapominajmy także, że woda w takim morzu jest zimna, ponieważ mamy cztery pory roku, a nie dwie tak jak w tropikach, więc woda się grzeje tylko przez krótki okres czasu.

Tropiki na wakacje

A więc zostaje nam wyjazd do ciepłych krajów. Ale jeszcze nie biegnij się pakować. Weź pod uwagę fakt, że takie kraje są zwykle po drugiej stronie kuli ziemskiej – jeśli myślisz o takich spoza Europy. Co to oznacza? Kompletnie inna porę roku. Czyli jeśli pojedziesz na wakacje w okresie lipiec lub sierpień, to licz się z tym, że tam gdzie chcesz jechać, będzie wtedy pora deszczowa. O co chodzi? Pora deszczowa, to okres, kiesy jest duża liczba opadów. Nie w każdym kraju tak to wygląda. Jednak, morze klub ocean, mają wtedy dość mętny kolor i nurkowanie nie jest wskazane. Dodatkowo, są znacznie większe fakle niż w porze ciepłej, więc jeśli nie mamy doświadczenia z pływaniem wśród fal, to może być taka kąpiel niebezpieczna. Jest to jednak doskonały czas na surfowanie, więc jeśli marzysz o tym, aby się tej sztuki nauczyć to taka pora będzie idealna.

Gdzie jechać? Jeśli lubimy upały to zdecydowanie powinniśmy wybrać się na Fidżi. Jeśli nie jesteśmy fanami gorąca, to idealny będzie Ekwador. Możemy także pokusić się o Australię. Wybierając takie państwa, możemy nie tylko odpocząć, ale także kąpać się w turkusowych wodach, a także podziwiać rafy koralowe. Pamiętaj jednak o kremie z filtrem, gdyż w takich miejscach, nawet jak jest zachmurzona pogoda, potrafi nas nieźle spiec.