20 czerwca 2024
Oferty 15 lipca 2020

Tanzania – plaże Zanzibaru

 

 

 

 

 

Planujesz wakacje? Nie każdy jednak ma możliwość wyjazdu. Najczęstsza przeszkodą, przez którą większość naszych rodaków, nie wyjeżdża na wakacje jest brak pieniędzy. Niekiedy okazuje się, że podróż po Polsce jest znacznie droższa niż do innego kraju. Nie mamy także pojęcie o tym, że możemy za bardzo małe pieniądze polecieć do innego kraju i wypoczywać w gorącym słońcu. Niewiedza ta wynika zwykle z braku umiejętności posługiwania się komputerem oraz Internetem. Ludzie, którzy nie urodzili się już w czasie, kiedy komputery wchodziły na rynek, zwykle nie mają skąd zdobyć informacji na temat użytkowania takich sprzętów. Jeżeli ktoś ma dzieci, to właśnie one wszystkiego uczą i pokazują, co i jak swoim rodzicom.

Jednak kwestia pieniędzy czy niewiedzy to dopiero pierwsza przeszkoda. Druga wynika zwykle z tego, że mamy nieodpowiedni czas urlopu. Chodzi tu o porę, w jakiej go dostaniemy. Wiadomo, że wszyscy pracownicy nie dostaną wolnego w tym samym okresie, więc trafić Ci się może urlop w lutym czy w październiku i bardzo Ci się taka pora nie spodoba, gdyż marzyłeś o tym, aby poleżeć na plaży, a nie na śniegu. I tu z pomocą przychodzą nam tropiki. Nawet, jeśli u nas jest okres zimy to tam właśnie mają upały i najlepszy okres na wygrzewanie się w słońcu. Trzeba jednak dobrze wybrać kraj. W sytuacji, kiedy trafimy na okres deszczowe to będziemy mieli dość nieprzyjemne wakacje, ponieważ w niektórych krajach każdego dnia wtedy występują burze, na oceanie czy morzu są wysokie fale, które uniemożliwiają pływanie oraz nurkowanie, gdyż woda jest zbyt mętna. Jest to jednak świetny czas na surfowanie. Zanurz się w przygodzie. Wycieczka do Tanzanii czeka na Ciebie!

Żółte plaże i cudowne rafy koralowe – atrakcje Zanzibaru

Jeśli chcesz wypocząć w jakimś cudownym miejscu, to najlepszym w tym wypadku rozwiązaniem będzie podróż do Zanzibaru. Dlaczego tam i kiedy na Zanzibar ? Przede wszystkim, dlatego, że w okresie, kiedy Ty masz urlop jest tam doskonała pogoda, więc możesz pływać w turkusowych wodach na północy, na wschodzie kraju nurkować, pływać na łodzi podziwiając zachody słońca oraz spróbować owoców morza.

Jeśli lubisz zorganizowane wycieczki, to przygodę zaczniesz od wschodniego wybrzeża gdzie pierwszego dnia będziesz mógł poleżeć na ciepłym piasku, popływać w turkusowych wodach, a także uprawiać snorkeling. Warto również zobaczyć uprawy przypraw oraz wyspę, która kiedyś była więzieniem dla przestępców. Kolejnego dnia pojedziesz na plaże Nungwi/Kendwa gdzie będziesz mógł kąpać się o każdej porze dnia i nocy, ponieważ nie występuje tam odpływ.