28 maja 2024
Oferty 15 czerwca 2020

Podróż i odkrywanie skarbów Filipin – PalawanMasz mnóstwo pracy i jesteś wiecznie zajęty? Jeśli tak, to pewnie nie masz czasu ani na odpoczynek, ani na żadne rozrywki, ponieważ kiedy wracasz z pracy to jesteś już zbyt zmęczony, aby cokolwiek robić.

Jeśli jesteś sam, to taki styl życia nikomu nie przeszkadza. Jeżeli jednak mas rodzinę to może być to kłopotliwe, gdyż zarówno żona jak i dzieci potrzebują Twojej obecności. Oczywiście, pieniądze także są ważne, aby było gdzie mieszkać, co jeść, a także pozwolić sobie na małe przyjemności, ale ojciec jest w domu niezastąpiony, iż każde dziecko, a przede wszystkim syn, potrzebuje wzoru do naśladowania. Dlatego, musisz nieco zmniejszyć godziny pracy i częściej przebywać. Chcesz, aby dzieciaki przypomniały sobie, że mają ojca? Zabierz ich gdzieś ze sobą. Może to być plac zabaw, Disney Land, kino oraz inne miejsca, które maluchy lubią. W przypadku żony plac zabaw nie wystarczy. Najlepszym w tym przypadku rozwiązaniem byłoby zabranie ukochanej w jakąś podróż. Nie chodzi tu jednak o Ciechocinek czy inne miejsce w Polsce, ale o piękne plaże, gorący klimat oraz palmy. Jedna w przypadku pracoholika nie jest to takie łatwe, ponieważ trzeba jeszcze dostać urlop. Jeśli ciągle byłeś w pracy, to teraz pracodawca nie wyobraża sobie, żeby nie było Cię przez dwa tygodnie czy nawet tydzień. Jednak z racji, że urlop Ci przysługuje zgodzić się musi. Co jeżeli wypadnie on na przykład w lutym czy w marcu?

Bezludne wyspy, wspaniałe plaże i zielone palmy

Nawet, jeśli wolne nie będzie w tym terminie, co chcesz, to nie musisz się przejmować, gdyż będzie to idealny moment na podróż do Filipin. Dlaczego tam? Ponieważ jest tam mnóstwo bezludnych wysp, możecie poznać jak wygląda „plaża na końcu wiata”, zobaczycie podziemną rzekę, a także zachwycicie się pięknem nienaruszonej przez człowieka przyrody. Jeśli to wszystko chcesz przeżyć, to najlepiej szukaj oferty w biurach podróży. Znając język oraz teren, możesz się także wybrać sam z małżonką. W takim jednak przypadku, to Ty się martwisz o to gdzie będziecie spali, na Twojej głowie jest także poszukiwanie atrakcji. Dlatego korzystniejszym wyjściem, a także mniej problemowym jest z góry zaplanowana podróż z wycieczką.

Pierwszym przystankiem, będzie miasto, w którym odpoczniecie po podróży, czyli Manila. Jest to miejsce bardzo chaotyczne i głośne. Znajdziecie tam wile rozrywek. Bardzo ciekawe są walki kogutów. Jeśli nie lubisz takich atrakcji, ale wolisz historię, to możesz się wybrać do dzielnicy hiszpańskiej. Kolejnym przystaniem będzie Palawan, gdzie zachwyci was przyroda oraz piękne miasteczko El Nido. Czeka was także Island hopping, czyli pływanie łodzią z jednej wyspy do drugiej. Aby nieco odpocząć pojedziecie do Port Barton, czyli wioski rybackiej. Odwiedzicie także Puerto Princesa, czyli niezwykle egzotyczne miasto.