14 lipca 2024
Oferty 19 czerwca 2020

Podróż do Wietnamu – wyspa Phu QuocChcesz odpocząć od głośnego miasta, nocnego życia, zanieczyszczeń i sąsiadów z dołu, którzy ciągle narzekają, że za głośno działa Ci odkurzacz i wszystkie sprzęty w domu? Jest na to sposób. Najprostszym rozwiązaniem jest przeprowadzka z powrotem do rodziców na wieś. Taka jednak opcja nie zawsze się podoba każdemu. W niektórych przypadkach nie jest to także możliwe ze względu na pracę, która jest w mieście, a z rodzinnej wsi jest zbyt daleko, aby każdego dnia dojeżdżać. Zresztą, taka codzienna przejażdżka może być bardzo męcząca szczególnie, jeśli musimy stać w korkach, które ciągnął się kilometrami.

Bardzo dobrym pomysłem jest także posiadanie działki za miastem. Jednak musi ona znajdować się na bardziej odsuniętych terenach od miasta, aby nie dostawały się tam zanieczyszczenia, ponieważ jeśli chcemy tam zrobić sobie ogródek z warzywami, to powinien on być oddalony od takich miejsc. Nie każdy jednak ma czas na jeżdżenie na działkę i siekanie upraw, więc często rezygnujemy z takich pomysłów lub zostawiamy miejsce samemu sobie. Dlatego musimy znaleźć takie miejsce, do którego będziemy chcieli wracać. Zapewne wiele osób powiedziałoby, że musi ono być wyjątkowe oraz nie zmuszać nas do wykonywania żadnej pracy. Dlatego, najwyższy czas wybrać się na wakacje. Nie chodzi tu o podróż po Polsce, ponieważ jeśli urlop dostaniesz w zimie to żadna frajda z wyjazdu nad morze. Musimy, więc znaleźć sobie kraj, w którym jest właśnie w tym okresie gorąco i pięknie. Zwykle w krajach tropikalnych występują dwie pory: deszczowa i sucha. Deszczowa nie nadaje się na wakacje, ponieważ zwykle każdego dnia jest deszcz, a woda jest mętna oraz są duże fale, które nie pozwalają na swobodne pływanie wpław. Zaś pora sucha jest na urlop idealna. Jest wtedy bardzo ciepło, wszędzie są piękne zielone palmy, a woda ma zachwycająco turkusowy kolor.

Najciekawsze miejsca Wietnamu

Jeśli nie wiesz gdzie jechać to powinieneś dokładnie przyjrzeć się ofertom wyjazdów do Wietnamu. Zwykle takie wycieczki obejmują podróż po zatoce Ha Long, pobyt w Hoi An, Tunele Viet Kong.

Przygoda zaczyn się w Hanoi, czyli w mieście posiadającym duszę, wdzięk, a także niezapomnianą atmosferę. Na brzegiem jeziora będziecie mogli poćwiczyć Tai Chi. Na śniadanie zjecie prawdziwe Wietnamskie śniadanie, które zagłębi was nieco w zwyczaje tamtejszej ludności. Po śniadaniu odwiedzicie zatokę Ha Long, nad która dostaniecie się łodzią. Będziesz mógł podziwiać niesamowite skały wystające z wody, a także Wyspę Żółwią.