• Lata doświadczeń w biznesie
img

Różne twarze Wietnamu

Wietnam kusi zagranicznych turystów swoją odmiennością kulturową, niezwykłymi zabytkami i pomnikami przyrody oraz plażami, które dają szansę na prawdziwy relaks. Odwiedzając ten kraj warto poznać różne jego oblicza.

Ho Chi Minh City. Miejskie oblicze Wietnamu

Ho Chi Minh City, czyli dawny Sajgon to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych miast Wietnamu. Z jednej strony bardzo nowoczesne, z drugiej zaś pełne świątyń, pagód oraz miejskich parków. Znajduje się tu Muzeum Amerykańskich Zbrodni Wojennych. Antyamerykańska propaganda aż kipi z tego miejsca. Wielbiciele historii z pewnością docenią możliwość zwiedzenia Cu Chi. Ten system tuneli, znajduje się 70 km na północny zachód od Sajgonu. Pierwotna długość tuneli wybudowanych przez Wietkong podczas wojny w Wietnamie sięgała ponad 200 km, ale do dziś zachowało się tylko 120 km. Tunele stanowią obecnie jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych.

Zatoka Ha Long i skarby z listy UNESCO

Zatoka Ha Long oferuje turystom niezwykłe przyrodnicze skarby. Nad taflą wody wyrastają tutaj wapienne formacje o zadziwiających i pobudzających wyobraźnię kształtach. Wapienne podłoże zapewnia idealne warunki do powstawania licznych jaskiń i grot. Nie dziwi fakt, że zatoka została umieszczona przez UNESCO na Liście Światowego Dziedzictwa. Jest bardzo popularnym celem wycieczek zarówno dla samych Wietnamczyków, jak i turystów zagranicznych.

Hoi An i jego atrakcje

Hoi An to niewielkie miasteczko, podobnie jak zatoka Ha Long, wpisane na listę UNESCO. Turystów przyciąga tu przede wszystkim bardzo kameralna i przyjazna atmosfera. Miejsce to jest pełne uroku. Charakterystyczne kolonialne kamienice oraz otwarte nabrzeża budują fantastyczną atmosferę. Nie brakuje tu jednak eleganckich restauracji i kosmopolitycznych barów. To idealne miejsce na zapoznanie się ze specyfiką wietnamskiej kuchni. Warto również wmieszać się w tłum mieszkańców i na jednym z lokalnych ryneczków przekonać się jak szeroka jest oferta specyficznych produktów spożywczych oraz egzotycznych owoców i warzyw. Na miłośników historii czeka nie lada gratka. Jest nią My Son, czyli starożytne ruiny jednego z najważniejszych miast Królestwa Champy. Zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych zachwyca swoją unikatową architekturą, mistycyzmem oraz nutką tajemniczości. 

 

Zobacz również