• Lata doświadczeń w biznesie
img

Fascynująca Sri Lanka i boskie Malediwy

W trakcie podróży po egzotycznych krajach warto połączyć relaks na pięknych, niekiedy dziewiczych, rajskich plażach z aktywnym zwiedzaniem oraz poznawaniem zupełnie odmiennych kultur. Sri Lanka oraz Maledwiy z pewnością są okazją do takiego właśnie wypoczynku.

Co warto zobaczyć na Sri Lance?

Sri Lanka ma do zaoferowania turystom tak wiele atrakcji, że w trakcie jednego wyjazdu, może nam nie starczyć czasu. Miejsca, które bez wątpienia należy odwiedzić to niezwykły sierociniec słoni oraz święta góra Sigiriya, która oferuje cudowny widok na całą okolicę. Warto również zobaczyć na własne oczy, jak uprawia się egzotyczne przyprawy takie, jak kardamon, cynamon czy wanilia. Wizyta na jednej z tutejszych plantacji przypraw to jeden z obowiązkowych punktów wycieczki na Sri Lankę.

Dawna stolica Sri Lanki, Kandy to miejscowość, w której możemy zetknąć się z wciąż żywymi buddyjskimi tradycjami. Ilość świątyń i klasztorów buddyjskich jest tutaj imponująca, a każde z takich miejsc jest warte zobaczenia. Z Kandy do Nuwara Eliya, nazywanej Małą Anglią prowadzi jedna z najbardziej malowniczych tras na całym świecie. Dookoła rozciągają się herbaciana wzgórza, majestatyczne, soczyście zielone… niezwykłe. Będąc na Sri Lance trudno również odmówić sobie wizyty w Parku Narodowym Yala. Można tutaj przeżyć prawdziwe safari z dzikim zwierzętami. Z pewnością trudno wymazać z pamięci spotkanie ze słoniami czy flamingami w ich naturalnym środowisku.

W Galle, kolonialnym mieście można poczuć powiew historii. Szczególnie interesująca jest stara część miasta. Można tu podziwiać holenderskie budowle i kościoły z XVII wieku. Spacer wąskimi uliczkami Galle to chwila oddechu, ale i zadumy.

Malediwy i rajskie plaże

Kolorowe atole otoczone turkusową i przejrzystą wodą. Malediwy to turystyczny raj. Odpoczynek na jednej z wysepek należących do archipelagu sprawia, że stresy i problemy dnia codziennego znikają. Wszak jedynym naszym dylematem jest wybór homara na kolację w romantycznej scenerii. Piasek na tutejszych plażach jest delikatny niczym mąka i prawie tak samo biały. Natomiast wodę bez wahania można nazwać krystalicznie czystą. Malediwy to spełnienie marzeń o raju tropików. 

 

Zobacz również