• Lata doświadczeń w biznesie
img

Seszele. Mały raj na ziemi.

Realizując marzenia o wyprawie do egzotycznych krajów z pewnością warto rozważyć wyjazd na Seszele. To miejsce wprost stworzone do wakacyjnej beztroski, plażowania i relaksu. Rzadko spotyka się tak piękne, ciągnące się w nieskończoność plaże z delikatnym piaskiem, tak błękitną i krystalicznie czystą wodę i tak wyjątkowe krajobrazy. Rajskie słońce, które ogrzewa pełne uroku skały, palmy, które kołyszą się na wietrze, fale, które obmywają delikatnie brzeg… to obrazek, jak ze snu.

Wyspa Mahe

Mahe to największa wyspa Seszeli. To tutaj znajduje się stolica kraju, Victoria. Do głównych atrakcji turystycznych Victorii należy słynna wieża zegarowa, czyli Victoria Clocktower. To swoisty narodowy pomnik przypominający londyńskiego "Big Bena". Warto odwiedzić również niezwykle barwny lokalny rynek Sir Selwyn Selwyn-Clark. Fantastycznym doświadczeniem jest podróż najbardziej malowniczą trasą na Seszelach, przez przełęcze górskie Sans Souci oraz plantacje herbaty.

Kolejnym punktem wycieczki po Mahe powinien być The Mission Lodge, chyba najbardziej znany punkt widokowy na Seszelach, oferujący wspaniałe widoki na morze i góry. Można tu usiąść pod altaną gdzie ponoć  sama królowa Elżbieta II zatrzymała się kiedyś na filiżankę herbaty. Wizyta w jednej z wiosek stanie się z kolei fantastyczną okazją do podziwiania kreolskiej architektury oraz zetknięcia się z lokalną kulturą, rzemiosłem oraz kuchnią. Turystów przyciąga również pokryty lasami mangrowymi Park Narodowy Morne.

Wyspa La Digue

La Digue to niewielka wysepka o powierzchni zaledwie 10 km kwadratowych. Plaża Anse Source d'Argent, będąca jej wizytówką została uznana prze CNN za jedną z 10 najpiękniejszych na świecie. Charakterystyczne granitowe formacje czynią z niej miejsce wyjątkowe i niezwykle tajemnicze. La Digue jest z pewnością najczystszą wyspą Seszeli. Jest też najbardziej dzika, nieodkryta i w najmniejszym stopniu dotknięta palcem cywilizacji. Tutejsi mieszkańcy muszą być najszęśliwszymi ludźmi na świecie. Trudno o większą idyllę. Fascynujące, wielobarwne ogrody, niezwykła wyspiarska architektura oraz krajobrazy wprawiające w błogi nastrój. Czegóż można chcieć więcej?

Na wyspie znajduje się również dom słynnej Emmanuelle. Rzeczywiście kręcono tu jeden z filmów z serii Emmanuelle. Ten kontrowersyjny francuski film dla dorosłych znają chyba wszyscy. Wizyta w ciekawym kolonialnym domu, który był świadkiem gorących zdjęć do filmu może, więc być sporą atrakcją. 

 

Zobacz również