• Lata doświadczeń w biznesie
img

Mauritius i jego plaże

Miliony lat temu w wyniku podwodnych erupcji wulkanicznych powstał archipelag Maskarenów. To właśnie do niego należy Mauritius, wyspiarskie państwo ze stolicą w Port Louis. Główna wyspa Mauritus to miejsce wyjątkowe. Prawdziwy raj dla turystów. Wyobraźmy sobie wakacyjny wyjazd jak ze snów. Mauritius przekroczy nasze najśmielsze wyobrażenia. Wybrzeże Mauritiusu obfituje w wiele pięknych plaż. Do najpiękniejszych należą plaża w Flic en Flac oraz plaża w Belle Marre.

Flic en Flac

Z małej wioski rybackiej, w ciągu ostatnich 200 lat, Flic en Flac przekształciło się w ważny obszar turystyczny. Dzisiaj Flic en Flac jest bardzo popularnym miejscowością, która przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców Mauritiusu.

Flic en Flac jest doskonałym miejscem do spędzenia wakacji. Turyści znajdują tu doskonałe plaże, bardzo szeroki zakres sportów wodnych do uprawiania i ciche miejsca na pełen relaks. Zakątków z pięknymi piaszczystymi plażami i zjawiskowymi błękitnymi lagunami jest tu, co nie miara. Wzdłuż bardzo długiej plaży znajdują się liczne restauracje, hotele, sklepy i centra. Plaża jest również idealnym miejscem na piknik. Można go urządzić w cieniu drzew rozrzuconych wzdłuż wybrzeża.

Turyści powinni również spróbować specjałów lokalnej kuchni. Wyjątkowym doświadczeniem może okazać się safari, podczas którego nakarmimy zebry i strusie. Dla żadnych wrażeń przygotowano tu jeszcze jedną atrakcję, chodzenie pod dnie morza w specjalnym stroju.

Belle Mare

Nadmorska miejscowość Belle Mare położona jest w północnej części dystryktu Flacq i słynie z jednej z najcudowniejszych plaż na wyspie. Kilometry delikatnego, złocistego piasku, prawdziwie błękitne morze i cień, który dają palmy porastające wybrzeże sprawiają, że miejsce to jest wręcz idealne na beztroski wypoczynek. Turyści mogą tu przyjechać o każdej porze roku. Rafa koralowa, która znajduje się zaledwie 300 metrów od brzegu daje szansę podziwiania cudownego podwodnego świata. Powstała to także wieża widokowa, z której można obejrzeć całe przepiękne wybrzeże i zrobić kilka niepowtarzalnych zdjęć.

W okolicy z pewnością warto odwiedzić również miejscowość Poste de Flacq, która jest szczególnie popularna wśród miłośników windsurfingu, nart wodnych i kitesurfingu. Aby odpocząć od tropikalnych plaż, można udać się w głąb wyspy. Spacer pośród malowniczych krajobrazów, które tworzą zielone wzgórza porośnięte bujną roślinnością oraz plantacjami herbaty to prawdziwe ukojenie i relaks. 

 

Zobacz również