• Lata doświadczeń w biznesie
img

W podróż po zachwycającej Sri Lance

Sri Lanka ma do zaoferowania bardzo dużo atrakcji turystycznych, o których możemy tylko pomarzyć odwiedzając jeden z europejskich krajów. Z pewnością warto ją wybrać, jako cel swojej podróży. Wakacje spędzone tutaj dostarczą nam bowiem wielu niezapomnianych wrażeń.

Główne atrakcje Sri Lanki

Wielu turystów zwiedzanie Sri Lanki rozpoczyna od miejsca niemal już kultowego. Sierociniec dla słoni Pinnawala ma pod swoją opieką ok. setkę tych wyjątkowych zwierząt. Powstał, aby chronić małe słoniątka, które utraciły swoje matki lub zostały porzucone. Początkowo słoniątek było kilka, jednak z upływem czasu słoni przybywało. Były one ściągane do Pinnawala z całej wyspy. Wiele urodziło się już w sierocińcu. W sierocińcu można poobserwować życie słoni, które tutaj mieszkają. Szczególnie atrakcyjna dla turystów jest pora kąpieli słoni.

Jednym z najcenniejszych zabytków Sri Lanki jest Święta Góra Sigiriya. Góra powstała z magmy wygasłego wulkanu. Znajduje się 200 metrów powyżej otaczającej ją dżungli. Jej widok zadziwia gości przede wszystkim ze względu na wyjątkową harmonię między naturą i ludzką wyobraźnią. Cały kompleks obejmuje ruiny starożytnego pałacu twierdzy, który otoczony jest rozbudowaną siecią fortyfikacji, rozległe ogrody, stawy, kanały, alejki i fontanny.

Niepowtarzalnym miejscem na mapie Sri Lanki jest również Nuwara Eliya, bardzo często określana, jako Mała Anglia. Ta niewielka miejscowość wypoczynkowa położona jest wśród licznych wzgórz i plantacji herbaty. Brytyjczycy zakładając ją wzorowali się typową angielską wsią. Klimat tego miejsca jest wyjątkowy. Soczyście zielone wzgórza i spektakularne wodospady wzbudzają zachwyt. Będąc tutaj trudno nie odwiedzić jednej z licznych plantacji herbaty. Warto również udać się do ogrodu botanicznego Hakgala.

Wypoczynek na plaży

Po aktywnym zwiedzaniu pora na leniwy relaks na plaży Tangalla. Z pewnością przypadnie ona do gustu wszystkim tym, którzy cenią ciszę i spokój. Nie ma tu tłumu rozkrzyczanych turystów. Na pustych i nieskomercjalizowanych plażach, każdy znajdzie swój własne zakątek. Pośród skałek wodnych znajdują się naturalnie wyżłobione baseny, gdzie można liczyć na nieco ochłody. W ciągu dnia plaża zachęca do opalania się i podziwiania niezwykłego tropikalnego krajobrazu, natomiast wieczorem zaprasza na wyjątkowe zachody słońca. 

 

Zobacz również