• Lata doświadczeń w biznesie
img

Cztery najpiękniejsze wyspy Polinezji Francuskiej

Znaleźć się w prawdziwym raju na ziemi. Któż z nas o tym nie marzy? Chwile niczym niezmąconego relaksu, fantastyczne rajskie plaże, krystalicznie czysta, ciepła woda, gorące słońce i krajobrazy jak ze snu. Jest takie miejsce na ziemi, w którym można doświadczyć utopijnego Edenu. To Polinezja Francuska ze swoimi czterema najpiękniejszymi wyspami: Thaiti, Moorea, Huahine oraz Bora Bora.

Thaiti

Thaiti, wulkaniczna wyspa otoczona rafami koralowymi, to kulturalna stolica Polinezji Francuskiej. Utworzyły ją dwa, wygasłe już, wulkany Thaiti Nui i Thaiti Iti, oddzielone jedynie bardzo wąskim przesmykiem. Tym, co wyróżnia Thaiti jest przepiękna laguna oraz czarny, wulkaniczny piasek pokrywający wybrzeże. Miłośnicy plażowania nie znajdą lepszego miejsca. Ale nie brak tu również atrakcji dla fanów aktywnego wypoczynku np. nurkowania, surfingu, nart wodnych czy wędkowania. Co ciekawe, również wielbiciele wspinaczki mogą być wyspą zachwyceni. W jej centralnej części znajdują się, bowiem szczyty powyżej 2000 m., liczne wodospady oraz groty. Thaiti zostało rozsławione przez francuskiego malarza Paula Gauguina, który mieszkał tu przez kilka lat. Wyspa jest znana również ze swoich pięknych mieszkanek oraz cudownego tańca tamuje.

Moorea

Na północny zachód od Thaiti położona jest kolejna niezwykła wyspa Polinezji Francuskiej – Moorea. Trudno ją opisać słowami. Jest niczym eksplozja zielonego aksamitu pośród przejrzystych wód oceanu. Szerokie i płytkie laguny otaczają góry, z których spływają nitki wodospadów. Ta wyspa to prawdziwy triumf i majestat natury. Niczym nieskażonej, dzikiej i fascynującej. W takim otoczeniu wznoszą się malowane domy z ogrodami wypełnionymi hibiskusem i rajskimi ptakami. Mieszkańcy tego magicznego miejsca muszą być bardzo szczęśliwi.

Huahine

Niewielka wysepka Huahine z bujnymi lasami, dzikimi krajobrazami i malowniczymi wioskami to następny niezwykły przystanek w podróży po Polinezji Francuskiej. Tutaj można zapomnieć o istnieniu zegarków, telefonów komórkowych i całego skomercjalizowanego świata. Tutaj żyje się zupełnie innym tempem, oddając się prawdziwym przyjemnościom. Tutaj można poczuć się jak w raju.

Bora Bora

Bora Bora to najbardziej znane i najchętniej odwiedzana wyspa Polinezji Francuskiej. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Wyspa ma pochodzenie wulkaniczne. Otacza ją niezwykła rafa koralowa. Bora Bora utrzymuje się jedynie z turystyki. Oferuje, więc swoim gościom pełen zakres atrakcji. Można tu ponurkować, spróbować snorkelingu, udać się na fantastyczną górską wycieczkę jeepem albo pokarmić rekiny.

 

 

Zobacz również