• Lata doświadczeń w biznesie
img

Cudowne plaże Zanzibaru

Tanzania to prawdziwy raj dla turystów łaknących relaksu na pięknych, rajskich plażach. Zanzibar, wyspa należąca do Tanzanii może spełnić nasze marzenia o delikatnym, niemal białym piasku, turkusowym oceanie oraz krajobrazach jak ze snu.

Wschodnie wybrzeże Zanzibaru

Wschodnie wybrzeże wyspy do plażowania nadaje się idealnie. Opalanie się na fantastycznym piasku, pływanie w krystalicznie czystej wodzie i uprawianie snorkelingu, który daje możliwość podziwiania niezwykłych bogactw podwodnego świata. Oto, co czeka na turystów w ciągu dnia. Wieczorem można pograć w siatkówkę, wybrać się na rejs lokalną łodzią dhow i podziwiać wyjątkowy zachód słońca, albo udać się na spacer w trakcie, którego romantyczna sceneria jest zapewniona. Jedną z ciekawszych propozycji dla wszystkich odpoczywających na Zanzibarze jest wycieczka do plantacji przypraw. Można przekonać się, w jaki sposób uprawiane są przyprawy, nam Europejczykom znane jedynie w suszonej postaci: wanilia, cynamon czy kardamon. Innym miejscem, w którym trudno o nudę jest wyspa, która w dawnych czasach była więzieniem dla przestępców.

Północna część wyspy

Plaża Kendwa to z całą pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc na Zanzibarze. Położona jest ona na północy wyspy. Dzieli ją zaledwie 3 km od innej pięknej plaży Nungwi. Charakterystyczną cechą plaży Kendwa są małe skałki, które przeplatając wybrzeże tworzą niewielkie, ale malownicze zatoczki. Dzięki temu Kendwa nabiera bardziej kameralnego charakteru. Każdy może tu znaleźć własne zaciszne miejsce i odpocząć z dala od turystycznego zgiełku. Biały piasek obmywają turkusowe fale. Całość tworzy krajobraz, który wręcz trudno opisać słowami. Ponieważ nie występują tu odpływy, turyści mogą zażywać kąpieli dosłownie o każdej porze dnia i nocy.

Stone Town

Ta nadmorska miejscowość to miejsce, w którym spotykają się rozmaite kultury, obyczaje, smaki oraz zapachy. Mieszanka, która powstaje w ten sposób może zachwycić każdego. Spacery tutejszymi alejkami czy wizyty na lokalnych bazarach tętniących życiem to prawdziwa przygoda. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie tu urodził się charyzmatyczny wokalista grupy Queen – Freddie Mercury. Stone Town dostarczyć może niezapomnianych wrażeń. Kawa świeżo parzona na węglu, szaszłyk z rekina, świeży sok z trzciny cukrowej oraz niepowtarzalna atmosfera będąca wynikiem zróżnicowanej kulturowo społeczności. Można tutaj łatwo zapomnieć o upływającym czasie. 

 

Zobacz również