• Lata doświadczeń w biznesie
img

Zadziwiający Wietnam

Wietnam to niezwykle ciekawa propozycja na turystycznej mapie świata. Miejsc wartych zobaczenia jest tu wiele. Warto przygotować się na aktywne zwiedzanie, choć miłośnicy błogiego relaksu na plaży również znajdą coś dla siebie.

Artystyczne Hanoi

Stolica i drugie, co do wielkości miasto Wietnamu, Hanoi, wyróżnia się niepowtarzalną atmosferą. Można bez wahania nazwać je miastem posiadającym duszę. W wyjątkowej harmonii współistnieją tutaj starożytne pagody położona nad brzegami jezior, kamienice w stylu kolonialnym oraz cudowne, tropikalne bulwary. Będąc tutaj nie sposób nie przespacerować się brzegiem mistycznego jeziora Hoan Kiem oraz nie odwiedzić niezwykłego mauzoleum Ho Chi Minh, ukochanego wietnamskiego przywódcy i komunistycznego rewolucjonisty. Obowiązkowym elementem wycieczki do Hanoi jest niesamowity teatr wodny z hanojskimi kukiełkami. Jeżeli interesuje nas kultura Wietnam, nie ma lepszego miejsca, by choć trochę ją poznać.

Zatoka Ha Long

Podróż łodzią po zatoce Ha Long to kolejne niezapomniane przeżycie czekające na turystów odwiedzających Wietnam. Nad tafle wody wyrastają wapienne formację o zadziwiających kształtach. Wyobraźnia zaczyna tutaj pracować na najwyższych obrotach. Skarby zatoki Ha Long znajdują się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na obszarze ok. 1500 km2 kryształowych wód Morza Południowo-Chińskiego, rozsianych jest 3000 wysepek. Jedną z najciekawszych jest Wyspa Żółwia. 

Hoi An miasto jak ze snu

Hoi An położone w środkowym Wietnamie jest dawnym portugalskim portem morskim i faktorią handlową Faifo. To niezwykle urokliwe miejsce wpisane jest do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Historyczne stare miasto to prawdziwa plątanina uliczek, gdzie na każdym kroku podziwiać można piękną, chińską architekturę. To również raj dla miłośników sztuki. Pełno tu galerii, warsztatów rzemieślniczych, pracowni artystów. Bez problemu kupimy w Hoi An obrazy, rzeźby oraz wyroby rękodzielnicze.

Ci, którzy marzą o odpoczynku w iście tropikalnej scenerii powinni wyruszyć na wyspę Phu Quoc. Będą mieli do dyspozycji aż 40 km białych plaż odgrodzonych łańcuchem palm kokosowych. Zatoka Tajlandzka oferuję krystalicznie czyste, turkusowe wody zachęcające wręcz do kąpieli oraz wyśmienitą pogodę do plażowania.

 

 

Zobacz również